Representanter i generalforsamlingen 2020 - 2022

06.11.17

KLPs øverste myndighet er generalforsamlingen som består av valgte representanter for KLPs eiere. I oversikten under ser du hvem som er valgt for den inneværende perioden.

Representanter 

  • Tom-Rune Eliseussen, Senja kommune
  • Cissel Samuelsen, Skjervøy kommune
  • Kari-Anne Opsal, Harstad kommune
  • Frode Skuggedal, Målselv kommune
  • Monica Nielsen, Alta kommune
  • Raymon Robertsen, Nordkapp kommune
  • Rune Rafaelsen, Sør-Varanger kommune

Vararepresentanter

  • Mona Pedersen, Karlsøy kommune
  • Tore Uthaug, Dyrøy kommune
  • Hilde Nyvoll, Nordreisa kommune
  • Merete Hessen, Kvæfjord kommune
  • Jens Betsi, Vadsø kommune
  • Eva Danielsen Husby, Hasvik kommune
  • Ronald Wærnes, Båtsfjord kommune

Valgstyre 

Leder: Jan Hugo Sørensen,  Nordreisa kommune

  • Sigrun Wiggen Prestbakmo, Salangen kommune
  • Jan Olsen, Nordkapp kommune

Representanter 

  • Monika Sande, Beiarn kommune
  • Ivan Haugland, Leirfjord kommune
  • Tove Mette Bjørkmo, Sortland kommune
  • Svein Eggesvik, Nordland fylkeskommune
  • Hanne Davidsen, Nesna kommune
  • Bjørn Magne Pedersen, Gildeskål kommune
  • Anne Sand, Vestvågøy kommune
  • Rolf Kåre Jensen, Bodø kommune

Vararepresentanter 

  • Britt Helstad, Bindal kommune
  • Frank Johnsen, Vågan kommune
  • Berit Hundåla, Vefsn kommune
  • Sigurd Stormo, Meløy kommune
  • Tina Denstad, Narvik kommune
  • Harald Lie, Hattfjelldal kommune
  • Sture Pedersen, Bø kommune
  • Kitt Grønningsæter, Rødøy kommune

Valgstyre 

Leder: Knut Petter Torgersen, Nordland fylkeskommune

  • Ida Pinnerød, Bodø Kommune
  • Turid Willumstad, Sørfold kommune
  • Rune Berg, Saltdalen kommune
  • Ola Morten Teigen, Hadsel kommune

Representanter 

  • Ola Stene, Levanger kommune
  • May Britt Lagesen, Trøndelag fylkeskommune
  • Steinar Aspli, Trøndelag fylkeskommune
  • Borgny Grande, Grong kommune
  • Sissel Trønsdal, Trondheim kommune
  • Odd Inge Mjøen, Trøndelag fylkeskommune
  • Odd Jarle Svanem, Hemne kommune
  • Vibeke Stjern, Åfjord kommune
  • Katrine Lereggen, Melhus kommune
  • Steinar Saghaug, Indre Fosen kommune

Vararepresentanter

  • Tone Våg, Snåsa kommune
  • Berit Flåmo, Frøya kommune
  • Jostein Grimstad, Verdal kommune
  • Stian Brekkvassmo, Namskogan kommune
  • Per Ola Johansen, Åfjord kommune
  • Kari Anita Furunes, Meråker kommune
  • Torger Aarvaag, Heim kommune
  • Bjørn Iversen, Trøndelag fylkeskommune

Valgstyre 

Leder: Ole Tronstad, Trøndelag fylkeskommune

  • Trine Haug, Frosta kommune
  • Ola Øie, Rennebu kommune

Representanter 

  • Stein Aam, Ørsta kommune
  • Yvonne Wold, Rauma kommune
  • Eva Vinje Aurdal, Ålesund kommune
  • Odd Jørgen Nilssen, Aukra kommune
  • Tove-Lise Torve, Møre og Romsdal fylkeskommune
  • Per Sverre Ersvik, Hustadvika kommune
  • Verner Larsen, Ulstein kommune
  • Harry Valderhaug, Giske kommune

Vararepresentanter 

  • Margrethe Svinvik, Surnadal kommune
  • Per Vidar Kjølmoen, Møre og Romsdal fylkeskommune
  • Karl Arne Birkhol, Fjord kommune
  • Bjørn Prytz, Herøy kommune
  • Ingrid Ovidie Rangønes, Averøy kommune
  • Birgit Iversen Eckhoff, Smøla kommune
  • Odd Jostein Drotninghaug, Sykkylven kommune
  • Rune Sjurgard, Volda kommune

Valgstyre

Leder: Svein Atle Roset, Molde kommune

  • Geir Inge Lien, Vestnes kommune
  • Ingunn Golmen, Møre og Romsdal fylkeskommune
  • Jan Ove Tryggestad, Stranda kommune
  • Marianne Stokkereit Aasen, Giske kommune

Representanter 

  • Jon Askeland, Vestland fylkeskommune
  • Roger Valhammer, Bergen kommune
  • Roald Aga Haug, Ullensvang herad
  • Sara Hamre Sekkingstad, Alver kommune
  • Kåre Martin Kleppe, Tysnes kommune
  • Ingrid Holm Svendsen, Vestland fylkeskommune
  • Rune Lid, Øygarden kommune
  • Arild M Steine, Voss Herad
  • Anita Hesthamar, Kvam herad
  • Ole John Østenstad, Sunnfjord kommune
  • Arnstein Menes, Sogndal kommune
  • Anne Kristin Førde, Bremanger kommune
  • Per Atle Kjøllesdal, Stryn kommune

Vararepresentanter 

  • Natalia Golis, Vestland fylkeskommune
  • Erlend Horn, Bergen kommune
  • Mette Heidi Bergsvåg Ekrheim, Etne kommune
  • Kjellaug Brekkhus, Høyanger kommune
  • Christian Fotland, Bjørnafjorden kommune
  • Ole Klausen, Askvoll kommune
  • Gaute Epland, Stord kommune
  • Reidun Halland, Gulen kommune
  • Ragnhild Bjerkvik, Kvinnherad kommune
  • Svein Helge Hofslundengen, Masfjorden kommune
  • Roy Stadheim, Vik kommune
  • Per Lerøy, Austrheim kommune

 

Valgstyre 

 Leder: Kåre Martin Kleppe, Tysnes kommune

  • Alfred Bjørlo, Stad kommune
  • Hans Erik Ringkjøb, Voss herad
  • Magnus Mjør, Stord kommune
  • Reidun Halland, Gulen kommune

Representanter

  • Marianne Chesak, Rogaland fylkeskommune
  • Dagny Sunnanå Hausken, Stavanger kommune
  • Per Kristian Vareide, Stavanger Kommune
  • Jarle Nilsen, Karmøy kommune
  • Ingrid Nordbø, Sola kommune
  • Ole Ueland, Rogaland fylkeskommune
  • Jonas Skrettingland, Hå kommune
  • Sigmund Lier, Tysvær kommune
  • Asbjørn Birkeland, Sauda kommune
  • Stanley Wirak, Sandnes kommune
  • Irene Heng Lauvsnes, Strand kommune

Vararepresentanter 

  • Gerd Helen Bø, Suldal kommune
  • Jarle Bø, Randaberg kommune
  • Inge Smith Dokken, Rogaland fylkeskommune
  • John Peter Hernes, Stavanger kommune
  • Odd Stangeland, Eigersund kommune
  • Arne Christian Mohn, Haugesund kommune
  • Reinert Kverneland, Time kommune
  • Bjørn Laugaland, Hjelmeland kommune
  • Ole Johan Vierdal, Vindafjord kommune
  • Bodil Sivertsen, Sandnes kommune

Valgstyre

Leder: Arne Bergsvåg, Rogaland fylkeskommune

  • Dag Mossige, Stavanger kommune
  • Gerd Helen Bø, Suldal kommune
  • Bodil Sivertsen, Sandnes kommune

Representanter

  • Per Sverre Kvinlaug, Kvinesdal kommune
  • Kyrre Jordbakke, Lindesnes kommune
  • Espen Grimsland, Gjerstad kommune
  • Beate Skretting, Grimstad kommune
  • Gerd Signe Eieland, Vennesla kommune
  • Marianne Landaas, Tvedestrand kommune

Vararepresentanter

  • Per Kristian Lunden, Risør kommune
  • Tone Marie Nybø Solheim, Grimstad kommune
  • Karina Sloth Grindland, Bykle kommune
  • Sten A. Reisænen, Iveland kommune
  • Lise Solgaard, Agder fylkeskommune
  • Kjell Olav Hæåk, Lyngdal kommune

Valgstyre 

Leder: Ove Gundersen, Froland kommune

  • Bernhard Nilsen, Flekkefjord kommune
  • Gyro Heia, Birkenes kommune

Representanter

  • Beate Marie Dahl Eide, Seljord kommune
  • Bjørn Ole Gleditsch, Sandefjord kommune
  • Elin Gran Weggesrud, Holmestrand kommune
  • Gry Fugeltveit, Notodden kommune
  • Hanne Aspaas, Horten kommune
  • Ivar Jostedt, Tønsberg kommune
  • Jon Rikard Kleven, Vinje kommune
  • Jone Blikra, Kragerø kommune
  • Paul Hellenes, Larvik kommune
  • Robin Kåss, Porsgrunn kommune

Vararepresentanter

  • Rune Høiseth, Larvik kommune
  • Bjørg Tveito Lundefaret, Nome kommune
  • Thorvald Hillestad, Tønsberg kommune
  • Lars Inge Rønholt, Bamble kommune
  • Tove Ødeskaug, Holmestrand kommune
  • Siri Dyrland, Midt-Telemark kommune
  • Sanja Pasovic, Tinn kommune
  • Trond Ballestad, Skien kommune

 

Valgstyre

Leder: Bjørg Tveito Lundefaret, Nome kommune

  • Hallgeir Kjeldal, Bamble kommune
  • Are Karlsen Horten kommune
  • Toril Eeg, Færder kommune
  • Erik Bringedal, Larvik kommune

Representanter

  • Monica Ve Bratlie, Asker kommune
  • Hilde Thorkildsen, Nittedal kommune
  • Tom Anders Ludvigsen, Vestby kommune
  • John Erik Vika, Eidsvoll kommune
  • Thor Grosås, Lillestrøm kommune
  • Kjersti Øiseth, Enebakk kommune
  • Trine Christensen, Ås kommune
  • Frits Eriksen, Gjerdrum kommune
  • Grethe Sjøli, Nes kommune
  • Rune Hallingstad, Ullensaker kommune
  • Syver Leivestad, Hole kommune
  • Aud Norunn Strand, Modum kommune
  • Wenche Grinderud, Kongsberg kommune
  • Petter Rukke, Hol kommune
  • Kirsten Orebråten, Ringerike kommune
  • Espen Lahnstein, Lier kommune
  • Siri Martinsen, Fredrikstad kommune
  • Karoline Fjellstad, Rakkestad kommune
  • Dag Wilien Eriksen, Hvaler kommune
  • Hanne Tollerud, Moss kommune
  • Georg N. Smedhus, Indre Østfold kommune
  • Hans Thue, Nannestad kommune
  • Nina Tangnæs Grønvold, Fredrikstad kommune

Vararepresentanter

  • Unni Skaar,  Sarpsborg kommune
  • Anders Østensen, Gjerdrum kommune
  • Viel Heitmann, Rollag Kommune
  • Erling Ek Iversen, Råde kommune
  • Ståle  Grøtte, Rælingen kommune
  • Merete H.  Gandrud, Flå kommune
  • Andreas Lervik, Aremark kommune
  • Hanne Opdan, Nordre Follo kommune
  • Knut Kvale, Øvre Eiker kommune
  • Saxe Frøshaug, Indre Østfold kommune
  • Trine Myrvold Wikstrøm, Lillestrøm Kommune
  • Mona Vauger, Hvaler kommune

Valgstyre

Leder: René Rafshol, Råde kommune

  • Gunn Cecilie Ringdal, Lier kommune
  • Knut Haugstad, Eidsvoll kommune
  • Tine Normann, Sigdal kommune
  • Trine Christensen, Ås kommune

Representanter 

  • Halvor Nissen, Dovre kommune
  • Arne Sandbu, Nord Fron kommune
  • Stian Olafsen, Vestre Toten kommune
  • Rannveig Mogren, Gausdal kommune
  • Anne-Marte Kolbjørnshus, Innlandet fylkeskommune
  • Marit Hougsrud, Sør-Aurdal kommune
  • Per-Gunnar Sveen, Innlandet fylkeskommune
  • Nils A. Røhne, Stange kommune
  • Lise Selnes, Nord-Odal kommune
  • Anne-Lise Trøen, Rendalen kommune
  • Merethe Myhre Moen, Tynset kommune
  • Erik Sletten, Trysil kommune

Vararepresentanter 

  • Marit Lium Dahlborg, Gjøvik kommune
  • Mariann Skotte, Lesja kommune
  • Tord Buer Olsen, Lillehammer kommune
  • Randi Eek Thorsen, Gran kommune
  • Vidar Eltun, Vang kommune
  • Ole Tvete Muriteigen, Sør-Fron kommune
  • Anita Ihle Steen, Ringsaker kommune
  •  Kamilla Thue, Eidskog kommune
  • Tollef Imsdalen, Løten kommune
  • Ole Erik Hørstad, Åmot kommune
  • Mari Gjestvang, Innlandet fylkeskommune
  • Margrethe Haarr, Kongsvinger kommune

 

Valgstyre 

Leder: Magnus Mathisen, Gjøvik kommune

  • Edel Kveen, Skjåk kommune
  • Knut Kvithammer, Sør-Odal kommune
  • Stein Halvorsen, Åsnes kommune
  • Ole Gustav Narud, Åmot kommune
  • Kristian Trengereid, Elverum kommune

Representanter

  • May Holen, Oslo Sanitetsforening
  • Knut Are Hole, Kirkelig arbeidsgiver og interesseorganisasjon
  • Tor Langlo-Johansen, Ålesundregionen Interkommunale Miljøselskap
  • Erik Nordengen, Røysumtunet
  • Per Arne Kaarstad, Sodvin SA
  • Tor Egil Bakken, Larvik kirkelige fellesråd
  • Iselin Marstrander, Nordlandsforskning AS
  • Anita Eidsvold Grønli, Nedre Romerike brann- og redningsvesen IKS
  • Ola Bergheim, Nore Energi AS
  • Jorunn H. Habbestad, Bømlo Vatn og Avløpsselskap AS
  • Tone M. Hanssen, Grue Service AS
  • Jan Otto Saur, Fjellregionen interkommunale avfallsselskap
  • Heidi Korpberget, Samfunnsbedriftene (KS bedrift)
  • Thomes Trømborg, Nedre Romerike Avløpsselskap
  • Mette Sønsteby, Lier kirkelige fellesråd
  • Trude Storheim, Voss parkering As
  • Didrik Hjort, Kommunerevisjon IKS
  • Wenche Risdal Lund, IKA Kongsberg
  • Morten Christiansen, Norsk kulturskoleråd
  • Trine Sørensen, TrønderEnergi Nett AS

Vararepresentanter

  • Geir Østerfeldt, Bybanen AS
  • Anne Green Nilsen, Fagforbundet
  • Tor Einar Ljønes, Lørenskog kirkelige Fellesråd
  • Agnete B. Sommerset, Samfunnsbedriftene (KS bedrift)
  • John Kenneth Overgård, Astafjord Vekst AS
  • Kari Brun Ågotnes, Aksello AS
  • Kai Løvstad, Horisont Miljøpark IKS
  • Karin Ask-Henriksen, Martina Hansens Hospital AS
  • Stig Holmstrøm, Kontrollutvalgssekretariatet for Romsdal
  • Lilli Brenne Røv, Globalskolen AS
  • Terje Jostein Karlsen, IVAR IKS
  • Kari Tyseng, Anno museum AS
  • Odd-Helge Reppe, EL og IT-forbundet
  • Brigitta Schûrmann, Bergen domkirke menighet
  • Gaute Jørgensen, Lovisenberg Diakonale Sykehus AS
  • Sissel Kristin Mugås Bjørkhaug, Voss parkering As
  • Geir Elsebutangen, Kragerø Energi Holding AS
  • Andrea Hunger, Sunnmøre kommunale opplæringskontor
  • Sven Morten Voldsrud, Fagforbundet

Valgstyre

Leder: Tor Egil Bakken, Larvik kirkelige fellesråd

  • Per Arne Kaarstad, Sodvin SA
  • Trine Sørensen, TrønderEnergi Nett AS

Varemedlem: Anita Eidsvold Grønli, Nedre Romerike brann- og redningsvesen IKS

Representanter

  • Lill Gunn Kivijervi, Finnmarkssykehuset HF
  • Lars Øverås, Universitetssykehuset Nord-Norge HF
  • Liss Janne Eberg, Nordlandssykehuset HF
  • Tove Lyngved, Helgelandssykehuset HF
  • Atle Engebretsen, Helse Nord IKT
  • Helge K. Pettersen, Sykehusapotek Nord HF
  • Erik Arne Hansen, Helse Nord RHF
  • Jan-Petter Monsen, Helse Nord RHF

Vararepresentanter

  • Lena Nielsen, Finnmarkssykehuset HF
  • Gøril Bertheussen, Universitetssykehuset Nord-Norge HF
  • Marit Barosen, Nordlandssykehuset HF
  • Lisbet Tjønna, Helgelandssykehuset HF
  • Philippa Frances Jane Kristiansen, Helse Nord IKT HF
  • Kjersti Gjerdevik, Sykehusapotek Nord HF
  • Anita Mentzoni-Einarsen, Helse Nord RHF
  • Knut Langeland, Helse Nord RHF

Valgstyre

Leder: Hilde Rolandsen, Helse Nord RHF

  • Espen M. Hauge, Sykehusapotek Nord HF
  • Anita Schumacher, Universitetssykehuset Nord-Norge HF

Representanter 

  • Stig A. Slørdahl, Helse Midt-Norge RHF
  • Anne Katarina Cartfjord, Helse Midt-Norge RHF
  • Morten Morken, St. Olavs Hospital HF
  • Heidi Magnussen, St. Olavs Hospital HF
  • Merete Blokkum, St. Olavs Hospital HF
  • Tor Åm, Helse Nord-Trøndelag HF
  • Kari Hynne Skjærpe, Helse Nord-Trøndelag HF
  • Heidi A. Nilsen, Helse Møre og Romsdal HF
  • Ketil Hjelset, Helse Møre og Romsdal HF
  • Jan Erik Leirtrø, Sykehusapotekene i Midt-Norge HF

Vararepresentanter 

  • Nils Kvernmo, Helse Midt-Norge RHF
  • Bodil Hope, Helse Midt-Norge RHF
  • Inger Johanne Flønes, St. Olavs Hospital HF
  • Sissel Hovland Nordaune, St. Olavs Hospital HF
  • Cathrine Valla, St. Olavs Hospital HF
  • Mathias Mørkved, Helse Nord-Trøndelag HF
  • Hilde Fossland, Helse Nord-Trøndelag HF
  • Nina Garshol, Helse Møre og Romsdal HF
  • Trine Sperre, Helse Møre og Romsdal HF
  • Beate M Moksnes, Sykehusapotekene Midt-Norge HF

Valgstyre 

 Leder:  Anne Katarina Cartfjord, Helse Midt-Norge RHF

  • Ingerid Gunnerød, Helse Midt-Norge RHF
  • Tor Harald Haukås, Helse Midt-Norge RHF
  • Anne-Marie Barane, Helse Midt-Norge RHF
  • Venke Reiten, Helse Midt-Norge RHF

Representanter

  • Cathrine M. Lofthus, Helse Sør-Øst RHF
  • Atle Brynestad, Helse Sør-Øst RHF
  • Svein Tore Valsø, Helse Sør-Øst RHF
  • Cecilie Dobloug Nyland, Sykehuset Innlandet HF
  • Nina Cecilie Lier, Sykehuset Innlandet HF
  • Per Qvarnstrøm, Sørlandet Sykehus HF
  • Nina Føreland, Sørlandet Sykehus HF
  • Marianne Wik, Sykehuset Østfold HF
  • Gaute Storås, Sykehuset Østfold HF
  • Ørjan Sandvik, Oslo universitetssykehus HF
  • Glenn Ruud, Oslo Universitetssykehus HF
  • Roger Gjennestad, Sykehuset i Vestfold HF
  • Bente Krauss, Sykehuset i Vestfold HF
  • Tom Helge Rønning, Sykehuset Telemark HF
  • Geir Olav Ryntveit, Sykehuset i Telemark HF
  • Eli Årmot, Vestre Viken HF
  • Kari Fjelldal, Akershus universitetssykehus HF
  • Jan Inge Pettersen, Akershus universitetssykehus HF
  • Einar Magnus Strand, Sunnaas sykehus HF
  • Siv Halvorsen, Sykehuspartner HF

 

Vararepresentanter

  • Hanne Gaaserød, Helse Sør-Øst RHF
  • Line Alfarrustad, Helse Sør-Øst RHF
  • Ragnhild Wulfsberg, Sykehuset Innlandet HF
  • Mette Lise Lindblad, Vestre Viken HF
  • Anne Grethe Vhile, Sørlandet sykehus HF
  • Truls Finne Gamnes, Oslo universitetssykehus HF
  • Nina Bøhn Kristiansen, Sykehuset Østfold HF
  • Stein Kinserdal, Sykehuset i Vestfold HF
  • Torstein Nygård, Akershus universitetssykehus HF
  • Mai Torill Hoel, Sykehuset Telemark HF
  • Marianne Jørstad, Sunnaas sykehus HF
  • Anne Thea Hval, Sykehuspartner HF
  • Alice Beathe Andersgaard, Sykehuset Innlandet HF
  • Anne Maria B. Nygård, Sunnaas sykehus HF
  • Øyvind Røed, Sykehuset i Vestfold HF
  • Charotte Ulfeng Berg, Akershus universitetssykehus HF
  • Dana Tønnessen, Sykehuset Telemark HF
  • Lisbeth Sommervoll, Vestre Viken HF
  • Kristine Louise Uddå, Sunnaas sykehus HF
  • Mona Stensby, Helse Sør-Øst RHF

Valgstyre

Leder: Atle Brynestad, Helse Sør-Øst RHF

  • Svein Tore Valsø, Helse Sør-Øst RHF
  • Stein Kinserdal, Sykehuset i Vestfold HF
  • Alice Beathe Andersgaard, Sykehuset Innlandet HF

Representanter

  • Herlof Nilssen, Helse Vest RHF
  • Per Karlsen, Helse Vest RHF
  • Eivind Hansen, Helse Bergen HF
  • Kristin Pundsnes, Helse Bergen HF
  • Inger Cathrine, Bryne Helse Stavanger HF
  • Maiken H. Jonassen, Helse Stavanger HF
  • Olav Klausen, Helse Fonna HF
  • Helga S. Onarheim, Helse Fonna HF
  • Arve Varden, Helse Førde HF
  • Arne Skjelten, Helse Førde HF
  • Erik M. Hansen, Helse Vest IKT AS
  • Leif Nordland, Helse Vest IKT AS
  • Jon Bolstad, Sjukehusapoteka Vest HF

Vararepresentanter

  • Hilde Christiansen, Helse Vest RHF
  • Ivar Eriksen, Helse Vest RHF
  • Odd Andrew Storetvedt, Helse Bergen HF
  • Helga Berdal Lorentzen, Helse Bergen HF
  • Tor Albert Ersdal, Helse Stavanger HF
  • Gunn Hilde N. Hirsch, Helse Stavanger HF
  • Jan Håvard Frøyland, Helse Fonna HF
  • John Conrad Brandsø, Helse Fonna HF
  • Børge Tvedt, Helse Førde HF
  • Anne Kristin Kleiven, Helse Førde HF
  • Ørjan Andersen, Helse Vest IKT AS
  • Gjertrud Fagerli, Helse Vest IKT AS
  • Ola Rye, Sjukehusapoteka Vest HF

Valgstyre 

Leder: Herlof Nilssen, Helse Vest RHF

  • Eivind Hansen, Helse Bergen HF
  • Inger Cathrine, Bryne Helse Stavanger HF
  • Olav Klausen, Helse Fonna HF
  • Arve Varden, Helse Førde HF